Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Miasto i Gmina Wronki
Bip - Strona główna

Menu

Organy władzy publicznej

Akty prawne

Co i jak załatwić w urzędzie

Jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego

Inne informacje

Ochrona środowiska

Gospodarowanie odpadami

Formularze podatkowe

Petycje

Zgromadzenia publiczne

Wybory

Referendum

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Ochrona danych osobowych

Powszechny Spis Rolny 2020

walidacja css walidacja html walidacja wcag

Ogłoszenia 2016 r.: OGŁOSZENIE Burmistrza Miasta i Gminy Wronki - O otwartym konkursie ofert na wybór realizatora „Gminnego Programu Profilaktycznego z zakresu zapobiegania próchnicy zębów\

Wronki, dn.  02.08.2016r.

Burmistrz Miasta i Gminy Wronki

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

 

 Na podstawie uchwały Rady Miasta i Gminy Wronki nr XXIII/206/2016 z dnia 30 czerwca 2016 roku Burmistrz Miasta i Gminy Wronki ogłasza otwarty konkurs ofert na wybór realizatora „Gminnego Programu Profilaktycznego z zakresu zapobiegania próchnicy zębów” u dzieci z klas „0” oraz klas I-VI szkół podstawowych zamieszkałych na terenie Gminy Wronki.

                                                                 

I. Podstawa prawna

Program profilaktyki będzie realizowany ze środków własnych Gminy Wronki. Wybór realizatora lub realizatorów programu zostanie dokonany przez Burmistrza Miasta i Gminy Wronki w drodze otwartego konkursu ofert, ogłoszonego na podstawie:

art. 48 ust. 1 i art.48b ust.1  ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r., poz. 581 ze zm.). 

II. Informacja o zamawiającym

Organizatorem ogłaszającym konkurs ofert na realizację programu zdrowotnego w Gminie Wronki jest Burmistrz Miasta i Gminy Wronki, ul. Ratuszowa 5, 64-510 Wronki jako Udzielający Zamówienia. 

III. Informacje o przedmiocie konkursu

1.Przedmiot konkursu obejmuje kompleksowe świadczenia opieki profilaktycznej z zakresu zapobiegania próchnicy zębów w roku szkolnym 2016/2017:

a) przeprowadzenie akcji edukacyjno–informacyjnej dotyczącej programu oraz zagadnień higieny jamy ustnej wśród dzieci i rodziców/opiekunów dzieci objętych programem, poprzez cykl wykładów i szkoleń przeprowadzonych w każdej szkole/przedszkolu przez edukatorów z dziedziny stomatologii celem zachowania wysokiego poziomu merytorycznego przekazywanych treści (min. 1 spotkanie w każdej placówce z rodzicami i min. 1 spotkanie z dziećmi w grupach oddziałowych – w formie i terminie uzgodnionych z dyrekcjami placówek oświatowych),

b) przyjmowanie zgłoszeń do programu na podstawie podpisanej zgody rodziców/opiekunów prawnych dzieci,

c) przygotowanie i założenie dla każdego uczestnika programu karty uczestnika programu, która w czytelny i atrakcyjny sposób będzie dokumentować udział w kolejnych elementach programu,

d) przeprowadzenie w gabinecie spełniającym wymogi określone w przepisach szczegółowych dotyczących warunków świadczenia usług medycznych badania lekarskiego stomatologicznego z dokonaniem szczegółowych wpisów w karcie uczestnika  programu,  w których zawarta będzie informacja o stanie jamy ustnej, uzębienia itp.; gabinet w miarę możliwości powinien znajdować się w placówce oświatowej, ewentualnie w innym miejscu na terenie gminy Wronki; za organizację wizyt odpowiedzialny jest realizator programu w uzgodnieniu z dyrekcjami placówek oświatowych;

e) przeprowadzenie w szkolnych i przedszkolnych gabinetach pielęgniarskich, wśród wszystkich uczestników programu, sesji nadzorowanego szczotkowania zębów pastą z fluorem z uwzględnieniem pierwszych zębów trzonowych; obowiązkiem realizatora programu jest zaopatrzenie każdego uczestnika programu w kubek, szczoteczkę oraz pastę do zębów z fluorem; szczoteczka i kubek muszą zawierać logotyp Gminy Wronki, a ich formę graficzną należy uzgodnić z komórką Urzędu Miasta i Gminy Wronki właściwą do spraw promocji,

f) przekazanie pisemnej informacji rodzicom/opiekunom o stanie uzębienia dziecka oraz przekazanie zaleceń dotyczących dalszego postępowania w postaci odpowiedniego wpisu w karcie uczestnika programu, poinformowanie o obowiązkowych badaniach i wizytach kontrolnych dziecka  u stomatologa,

g) promocja programu (plakaty w formacie A3 dla każdej szkoły/przedszkola oraz dla udzielającego zamówienie, informacja o realizacji programu w lokalnej prasie – „Goniec Ziemi Wronieckiej”, „Wroniecki Bazar” oraz na portalach internetowych); na plakatach i w informacjach należy umieścić logotyp Gminy Wronki, a formę graficzną wszelkich materiałów informacyjno-promocyjnych uzgodnić z komórką Urzędu Miasta i Gminy Wronki właściwą do spraw promocji,

h) wydanie drukiem materiałów edukacyjnych dla każdego uczestnika programu oraz dla rodziców/opiekunów każdego uczestnika (broszury powinny w atrakcyjnej formie przybliżać problematykę higieny jamy ustnej i zachęcać do dbałości o stan zębów, muszą zawierać logotyp Gminy Wronki, ich forma graficzna i merytoryczna musi być uzgodniona z komórką Urzędu Miasta i Gminy Wronki właściwą do spraw promocji),

i) przeprowadzenie ankiety wśród rodziców przed rozpoczęciem realizacji programu (uzyskanie informacja o świadomości rodziców związanej z zagrożeniami, do jakich prowadzi próchnica zębów), a także przeprowadzenie ankiety wśród rodziców po zakończeniu realizacji programu (ocena efektywności programu),

j) sporządzenie sprawozdań z realizacji programu, według potrzeb Udzielającego Zamówienie.

2. Czynności, o których mowa w ust.1 Przyjmujący Zamówienie wykona na terenie  MiG Wronki w ścisłej współpracy z Udzielającym Zamówienia oraz Dyrektorami szkół/przedszkoli.

 3. Szacunkowa liczba dzieci uprawnionych do uczestnictwa w programie to 1556 dzieci, w tym 1369 dzieci ze szkół podstawowych i 187 dzieci  z przedszkoli.

4. Liczba ta może ulec zmianie w zależności od liczby uzyskanych deklaracji rodziców/opiekunów prawnych o uczestnictwie dziecka w programie. Realizator programu powinien dołożyć wszelkich starań, aby zoptymalizować liczbę uczestników programu.

5. Jednostką rozliczeniową będą: koszt jednostkowy brutto, czyli koszt badania lekarskiego + koszt zakupu szczoteczki do zębów, pasty do zębów i kubeczka + koszt obsługi programu na jednego uczestnika + koszt przygotowania karty uczestnika oraz materiałów edukacyjnych dla jednego uczestnika programu,  pomnożone przez liczbę uczestników programu, oraz koszt spotkań edukacyjno-informacyjnych w każdej placówce.

6. Do składania ofert i uczestnictwa w konkursie zaprasza się podmioty lecznicze, o których mowa w ustawie z dnia 15.04.2011r. o działalności leczniczej (Dz.U. z 2015r., poz.618 ze zm.), które świadczą usługi w zakresie zgodnym z przedmiotem niniejszego otwartego konkursu ofert.

7. Umowa zawarta z oferentem wyodrębnionym w ramach konkursu ofert przewidziana jest na okres od dnia 1 września 2016 roku do dnia 30 czerwca 2017 roku.   

IV. Wykaz niezbędnych wymagań, dokumentów i oświadczeń  będących  warunkiem przystąpienia do konkursu:

A. Wymagania formalne:

1.Oferenci wskazani w ogłoszeniu muszą spełniać kryteria wynikające z art. 17 ust. 1 lub odpowiednio art. 18 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618 z późn. zm.).

B. Dokumenty i oświadczenia wymagane od oferentów:

1. Kopia wpisu do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą lub kopia wpisu do rejestru praktyk lekarskich prowadzonego przez Okręgową Radę Lekarską bądź kopia wpisu do rejestru prowadzonego przez Ministra Zdrowia (dotyczy jednostek badawczo – rozwojowych itp.).

 

2. Kopia aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenie o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej bądź odpis z rejestru Wojewody.

 

3. Kopia statutu jednostki (bądź innego dokumentu potwierdzającego jego formę organizacyjną, np. kopia umowy spółki).

 

4. Kopia polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie niezbędnym do realizacji programu, 

 

5.  Pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile nie wynika to z innych dokumentów załączonych przez oferenta.

 

6. Informację o  liczbie osób wykonujących określone zadanie oraz informację i dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe osób udzielających świadczeń objętych konkursem ofert.

 

7. Wzory ankiet, o których mowa w pkt. III ust.1 lit. i ogłoszenia.

 

8. Przykładowy wzór karty uczestnika programu, ilustrujący kierunek, jaki chciałby podjąć realizator programu.

 

9. Przykładowe wzory plakatów, broszur, ulotek, ilustrujące kierunki działań promocyjno-edukacyjnych, jakie chciałby podjąć realizator programu.

 

10. Tytuł prawny do lokalu/lokali, w których będą wykonywane świadczenia poza placówkami oświatowymi.

 

11. Oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami podatków oraz składek ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego.

 

12. Oświadczenie, że oferent będzie realizował program bez udziału podwykonawców lub z ich udziałem.

 

13. Oświadczenie, że świadczenia wykonywane w ramach programu zdrowotnego nie będą przedstawiane w rozliczeniach z innymi podmiotami.

 

14. Oświadczenie o posiadaniu uprawnień niezbędnych do wykonywania zadań oraz dysponowaniu niezbędną wiedzą, doświadczeniem, a także potencjałem ludzkim zdolnym do wykonywania zamówienia.

 

15. Oświadczenie o zapoznaniu się z projektem umowy i przyjęciem warunków proponowanych w umowie.

C. Oferta powinna zawierać również:

1. Proponowaną cenę brutto pełnego, jednostkowego świadczenia.

2. Przewidywany koszt realizacji świadczeń (szacunkowa liczba osób uprawnionych + koszt jednostkowy brutto)

3. Koszt przeprowadzenia akcji edukacyjno-informacyjnej dotyczącej programu (plakaty promujące + cykl wykładów/spotkań).

4. Propozycję harmonogramu realizacji ,,Programu”  na 2016 i 2017 rok z proponowanymi datami płatności. Harmonogram powinien umożliwić objęcie programem wszystkich uprawnionych dzieci w roku szkolnym 2016/2017, mieszcząc się jednocześnie w poziomach finansowania przewidzianych na poszczególne lata budżetowe.

5. Inne dokumenty, mogące mieć, zdaniem oferenta, wpływ na wartość składanej oferty (informacja prasowa o działalności oferenta, dotychczasowe osiągnięcia, rekomendacje –według uznania oferenta).

V. Sposób przygotowania oferty

1. Udzielający zamówienia wymaga złożenia kompletnej oferty według wytycznych zamieszczonych w punkcie IV, na formularzu, według załączonego wzoru (Zał. nr 1). Formularze dostępne są na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Wronki: bip.wronki.pl.

2. Każdy oferent może złożyć tylko jedną ofertę.

3. Oferta powinna być sporządzona w formie pisemnej w języku polskim i podpisana przez osobę uprawnioną do reprezentowania oferenta.

4. Każda strona oferty musi być ponumerowana i podpisana.

5. Oferta powinna zawierać wszystkie niezbędne dokumenty.

6. Nie dopuszcza się złożenia oferty częściowej.

7. W przypadku złożenia oferty przez osobę upoważnioną do reprezentowania oferenta należy również dołączyć stosowne pełnomocnictwo.

8. W przypadku przesłania ofert drogą pocztową, za datę złożenia oferty przyjmuje się datę wpływu oferty do Urzędu Miasta i Gminy we Wronkach. Oferty nadesłane po terminie nie będą rozpatrywane

9. Oferowana cena powinna być podana cyfrowo i słownie, z zaokrągleniem do dwóch miejsc po przecinku.

10. Wszystkie poprawki lub zmiany w treści muszą być datowane i podpisane własnoręcznie przez osobę uprawnioną do reprezentowania oferenta.

11. Oferta nieczytelna podlega odrzuceniu.

12. Wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty ponosi oferent.

VI. Miejsce, termin i sposób składania ofert

1.Oferty należy składać w zamkniętej kopercie, z oznaczeniem oferenta, adresowanej na Burmistrza Miasta i Gminy lub Urząd Miasta i Gminy Wronki ul. Ratuszowa 5, 64-510 Wronki (pokój nr 6) lub nadać drogą pocztową (decyduje data wpływu do urzędu) z dopiskiem: Konkurs ofert na realizację Gminnego programu profilaktycznego z zakresu zapobiegania próchnicy zębów” na rok 2016/2017” do dnia 19.08.2016 roku do godz. 15:00.

VII. Tryb i kryteria rozpatrywania ofert, rozstrzygnięcie konkursu

1. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi do dnia 26.08.2016 roku w budynku Urzędu Miasta    i Gminy Wronki przy ul. Ratuszowej 5, przez komisję konkursową powołaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Wronki.

2.Z wybranym podmiotem zostanie zawarta umowa na realizację przedmiotu konkursu, w terminie do 14 dni od dnia rozstrzygnięcia konkursu, wg projektu umowy stanowiącego załącznik nr  2 do  ogłoszenia. 

3. O wynikach konkursu ofert oferenci zostaną poinformowani pisemnie. Wyniki zostaną podane również do publicznej wiadomości w formie informacji zamieszczonej na tablicach ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy Wronki, ul. Ratuszowa 5 oraz na stronie internetowej Urzędu MiG Wronki www.wronki.pl.

4.Gmina zastrzega sobie prawo wezwania oferenta do uzupełnienia nieprawidłowości oferty lub złożenia wyjaśnień.

5.Oferent może wystąpić z pisemnym zapytaniem dotyczącym warunków konkursu ofert najpóźniej na 3 dni przed upływem terminu składania ofert.

6. Osobą upoważnioną do kontaktów jest inspektor Iwona Kaźmierczak, telefon 67/2545-312, e-mail kultura@wronki.pl.

7. Udzielający zamówienia zawrze umowę z Oferentem, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą.

8.  Podstawowym kryterium wyboru oferty będzie cena świadczenia. Udzielający Zamówienia weźmie też pod uwagę jakość zakładanych działań edukacyjnych i informacyjnych.

9. Udzielający zamówienia zastrzega sobie prawo odstąpienia od zawarcia umowy bez podania przyczyn.

VIII. Informacje dodatkowe:

Po stronie realizatora programu leży zapewnienie warunków lokalowych i wyposażenie w odpowiednie środki medyczne niezbędne do wykonania świadczeń.

Pomieszczenia, w których będą realizowane świadczenia zdrowotne muszą spełniać wymogi ogólne przewidziane przepisami prawa, umożliwiające wykonanie badania lekarskiego wraz z wywiadem, natomiast sesje nadzorowanego szczotkowania zębów należy wykonać w gabinetach pielęgniarskich odpowiednio wyposażonych i zaopatrzonych w niezbędne środki medyczne.

 

Załącznik Nr 1            - Formularz oferty

Załącznik Nr 2            - Wzór Umowy

Dokumenty do pobrania:
Program zgoda rodzicow.
(wprowadził: Artur Zalewski 2018-09-12 00:00:00)
rozmiar pliku: 24Kb
Program zdrowotny formularz ofertowy.
(wprowadził: Artur Zalewski 2018-09-12 00:00:00)
rozmiar pliku: 79Kb
Program zdrowotny 2016 Umowa.
(wprowadził: Artur Zalewski 2018-09-12 00:00:00)
rozmiar pliku: 65.5Kb

drukuj pobierz pdf    

pobierz darmowo: Adobe Reader | Open Office

wstecz

Przetargi

Plan zamówień publicznych

Zamówienia publiczne do 30.000 euro »

Zamówienia publiczne

Archiwum - Zamówienia publiczne

Gospodarowanie nieruchomościami

Ogłoszenia

Praca »

Obwieszczenia i zawiadomienia Burmistrza

Budżet Gminy

Sprawozdania finansowe

Inne sprawozdania

Sesje Rady Miasta i Gminy Wronki »

Otwarcia przetargów - transmisja online »

Deklaracja dostępności