Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Miasto i Gmina Wronki
Bip - Strona główna

Menu

Organy władzy publicznej

Akty prawne

Co i jak załatwić w urzędzie

Jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego

Inne informacje

Ochrona środowiska

Gospodarowanie odpadami

Formularze podatkowe

Petycje

Zgromadzenia publiczne

Wybory

Referendum

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Ochrona danych osobowych

Powszechny Spis Rolny 2020

walidacja css walidacja html walidacja wcag
Strona główna » 12_Budowa Szkoły Podstawowej w systemie kontenerowym w Nowej Wsi w formule zaprojektuj wybuduj_NIiPP.271.17.2020 » Wyjaśnienie i zmiana nr 2 do treści SIWZ
A A A

12_Budowa Szkoły Podstawowej w systemie kontenerowym w Nowej Wsi w formule zaprojektuj wybuduj_NIiPP.271.17.2020: Wyjaśnienie i zmiana nr 2 do treści SIWZ

                             Wronki, dnia 10 kwietnia 2020 roku

NIiPP.271.17.2020

 

Wyjaśnienie i zmiana nr 2 do treści

specyfikacji istotnych warunków zamówienia

 

dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie zamówienia pn. „Budowa Szkoły Podstawowej w systemie kontenerowym w Nowej Wsi w formule zaprojektuj wybuduj”.

 

Zgodnie z art. 38 ust. 1 i 2, 4  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.) informuję, że w dniach 08.04.2020 r., 09.04.2020 r., 10.04.2020 r. wpłynęły do Zamawiającego pytania do treści SIWZ:

 

Pytanie nr 1:

Czy używane w Umowie pojęcie „dzień„ oznacza dzień roboczy czy też dzień kalendarzowy. Wyjaśnienie powyższe ma znaczenie dla prawidłowego wykonania obowiązków obu stron Umowy a zatem również Zamawiającego (terminy odbiorów , zapłaty). Mając na uwadze ustalenie w Umowie wyższych, niż powszechnie stosowane, wysokości kar umownych, określenie terminów w dniach kalendarzowych stanowi nieuzasadnione, ewentualnymi szkodami, nadmierne obciążenie Wykonawcy.

 

Odpowiedź na pytanie nr 1:

Pojęcie dzień oznacza dzień kalendarzowy.

 

Pytanie nr 2:

Czy postanowienie § 9 ust.7 należy rozumieć jako konkretyzację uprawnień Zamawiającego wymienionych w § 8 ust.1 pkt d, e, f.

 

Odpowiedź na pytanie nr 2:

Zamawiający dokonuje zmiany § 9 ust.7 projektu umowy stanowiącej załącznik nr 7 do SIWZ w taki sposób, że przepis ten z projektu umowy wykreśla.

 

Pytanie nr 3:

Czy Zamawiający dopuszcza wykreślenie § 8 ust.6 Umowy wobec brzmienia art.83 Ustawy z dnia 28.02.2003 r. Prawo Upadłościowe (Dz.U.2019 poz., 498 ze zm.) stanowiącego, że „Postanowienia umowy zastrzegające na wypadek wniosku o ogłoszenie upadłości zmianę lub rozwiązanie stosunku prawnego jest nieważne „

 

 Odpowiedź na pytanie nr 3:  

Zamawiający dokonuje zmiany § 8 ust.6 projektu umowy stanowiącej załącznik nr 7 do SIWZ w taki sposób, że przepis ten otrzymuje brzmienie: „Zamawiającemu przysługuje prawo rozwiązania umowy z zachowaniem 7-dniowego okresu wypowiedzenia w przypadku zasadniczej reorganizacji firmy Wykonawcy (np. poprzez podział lub połączenie) oraz postawienia z jakiejkolwiek przyczyny Wykonawcy w stan likwidacji.”

 

Pytanie nr 4:

Czy Zamawiający wyrazi zgodę na ograniczenie łącznej wysokości kar umownych do np. 20% wynagrodzenia brutto, tak jak to jest powszechnie praktykowane w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego.

 

Odpowiedź na pytanie nr 4:

Zamawiający nie wyraża zgody na ograniczenie łącznej wysokości kar umownych.

 

Pytanie nr 5:

Powyższa praktyka wynika z rozumienia instytucji kar umownych przez polskie prawo, zgodnie z którym kara umowna jest jedną z form odszkodowania a zatem ma służyć wyrównaniu poniesionej szkody i nie może jej przekraczać. Ustalenie kary umownej w wysokości pełnego wynagrodzenia , również w sytuacji uzyskania przedmiotu umowy, jest rażącym jej wygórowaniem i w konsekwencji nieuzasadnionym przysporzeniem po stronie Zamawiającego.

 

Odpowiedź na pytanie nr 5:

Zamawiający nie zmienia wysokości kar umownych.

 

Pytanie nr 6:

Czy Zamawiający dopuszcza zmianę terminu wykonania umowy wskutek zagrożenia epidemicznego i związanych z tym ograniczeń.

 

Odpowiedź na pytanie nr 6:

Zamawiający wskazuje, że szczególne regulacje powszechnie obowiązującego prawa wprowadzane w celu zapobiegania, zwalczania i przeciwdziałania skutkom choroby zakaźnej wywoływanie przez wirus SARS-CoV-12 przewidują procedurę m. in. dokonywania zmian w umowach zawartych w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych, w tym również zmian terminów wykonania umowy lub jej części [art. 15r ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, 567, 568). Regulacje te mają powszechny charakter i w zawiązku z tym Zamawiający jest zobligowany do ich stosowania, w ramach określonej nimi procedury i pod warunkiem spełnienia określonych w nich przesłanek.

 

Pytanie nr 7:

Informacje dotyczące zastosowania instalacji fotowoltaicznej są bardzo znikome. Bardzo prosimy o jej uszczegółowienie a przynajmniej podanie minimalnej wymaganej ilości mocy. Przyjmując że powierzchnia dachu to max 500 m2 można zastosować ok 75% powierzchni paneli fotowoltaicznych. Szacunkowo daje to ok 40 kW mocy paneli fotowoltaicznych. Czy zamawiający przyjmuje minimalną wartość ilości mocy paneli fotowoltaicznych w wysokości 40 kW?

 

Odpowiedź na pytanie nr 7:

Zamawiający przyjmuje minimalną ilość mocy paneli fotowoltaicznych w wysokości 40 kW.

 

Pytanie nr 8:

Czy budynek będzie posiadał dodatkową warstwę ocieplenia np. styropian?

 

Odpowiedź na pytanie nr 8:

Obiekt należy zaprojektować zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym, specyfikacją istotnych warunków zamówienia, przepisami prawa budowlanego oraz zasadami wiedzy technicznej.

 

Pytanie nr 9:

Czy budynek będzie posiadał rynny zewnętrzne lub wewnętrzne w konstrukcji?

 

Odpowiedź na pytanie nr 9:

Obiekt należy zaprojektować zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym, specyfikacją istotnych warunków zamówienia, przepisami prawa budowlanego oraz zasadami wiedzy technicznej.

 

Pytanie nr 10:

Czy w związku z Państwa oczekiwaniem, że w pomieszczeniach sanitarnych tj. kuchnia, łazienki, toalety będą montowane płytki powinny być zastosowane płyty gips-karton o wyższej odporności na przenikliwość wilgoci?

Odpowiedź na pytanie nr 10:

Obiekt należy zaprojektować zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym, specyfikacją istotnych warunków zamówienia, przepisami prawa budowlanego oraz zasadami wiedzy technicznej.

 

Pytanie nr 11:

Czy w związku z obecną sytuacją w Polsce, pandemią koronawirusa jest możliwość złożenia oferty w późniejszym terminie co najmniej 7 dni od wyznaczonego terminu? (Obecnie jest bardzo duży problem u naszych dostawców z wycenami poszczególnych elementów potrzebnych do wykonania projektu).

 

Odpowiedź na pytanie nr 11:

Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę terminu składania ofert.

 

Pytanie nr 12:

Jak wykonawca powinien poprowadzić nowe ogrodzenie (ile metrów) po zdemontowaniu starego ogrodzenia od strony południowej (boiska). Prosimy o podanie wysokości ogrodzenia oraz ilość zastosowanych bram i furtek wejściowych.

 

Odpowiedź na pytanie nr 12:

Zamawiający informuje, że wysokość płotu ma wynosić 1,50 m. Pozostałe parametry należy określić w projekcie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego oraz zasadami wiedzy technicznej.

 

Pytanie nr 13:

Czy Inwestor zaakceptuje odbycie wizji lokalnej podczas poprzedniego postępowania przetargowego?

 

Odpowiedź na pytanie nr 13:

Zamawiający informuje, że zgodnie z rozdz. 14 pkt. 2 SIWZ zaleca się dokonanie wizji lokalnej w terenie przez Wykonawców. Ma to charakter fakultatywny.

 

 

Zamawiający informuje, że powyższe wyjaśnienie do treści Specyfikacji istotnych warunków zamówienia staje się jej integralną częścią i będzie wiążące przy składaniu ofert.

Pozostałe zapisy specyfikacji istotnych warunków zamówienia pozostają bez zmian.

 

Dokumenty do pobrania:
Wyjaśnienie i zmiana nr 2 do treści SIWZ
(wprowadził: Ewelina Szubert 2020-04-10 14:42:21)
rozmiar pliku: 1.5Mb

drukuj pobierz pdf    

pobierz darmowo: Adobe Reader | Open Office

wstecz

Przetargi

Plan zamówień publicznych

Zamówienia publiczne do 30.000 euro »

Zamówienia publiczne

Archiwum - Zamówienia publiczne

Gospodarowanie nieruchomościami

Ogłoszenia

Praca »

Obwieszczenia i zawiadomienia Burmistrza

Budżet Gminy

Sprawozdania finansowe

Inne sprawozdania

Sesje Rady Miasta i Gminy Wronki »

Otwarcia przetargów - transmisja online »

Deklaracja dostępności